tel. +48 600 500 067 mail:

Obecnie prawie wszystkie plany subskrycji usługi MS Office 365 pozwalają na dostęp do narzędzia Sharepoint. Niestety większość użytkowników traktuje tą usługę jako dodatkową kafelkę, z którą często nie wiemy co  zrobić. Tymczasem Sharepoint w usłudze 365 to potężne narzędzie, za pomocą którego możemy łatwo i szybko usprawnić naszą firmę.

Czym na pierwszy rzut oka charakteryzuje się narzędzie Sharepoint w usłudze Office 365:

  • Sharepoint 365 jest usługą w chmurze Microsoft, aby jej używać nie musimy nic instalować ani w naszej serwerowni, ani na naszych komputerach. Usługa komunikuje się za pomocą przeglądarki internetowej oraz programu pocztowego.
  • Narzędzie jest całkowicie zintegrowane z innym programami firmy Microsoft. Import z i do Excel, Access nie jest żadnym problemem. Sharepoint doskonale integruje się system Windows, programem pocztowym Outlook, kalendarzami w Exchange.

sharepoint duzy

Do czego możemy wykorzystać narzędzie Sharepoint:

  • Sharepoint w połączeniu z usługą Onedrive idealnie nadaje się do zarządzania plikami z dokumentacją firmową. W usłudze możemy nasze pliki katalogować, udostępniać w organizacji. Do naszych zasobów w postaci wirtualnego serwera mamy dostęp z każdego miejsca. Dodatkowo oczywiście możemy zarządzać uprawnieniami, wersjonowaniem plików czy udostępnianiem zasobów poza naszą organizacją. Do każdego pliku możemy dopisać dowolną ilość cech, komentarzy, metadanych. 

sharepoint dokumenty

  • Wymiana informacji za pomocą wewnętrznych witryn firmowych. Sharepoint pozwala na budowę rozbudowanych systemów intranetowych z informacjami o firmie, procedurach, zasobach itp. Istotnym elementem narzędzia jest możliwość jego konfiguracji w taki sposób, że aktualizacja danych, dodawanie informacji może być wykonywana poprzez pakiet MS Office.

sharepoint intranet

  • Zarządzanie procesami również można wykonać za pomocą Sharepoint. Dzięki usłudze możemy bez dużych nakładów zinformatyzować takie procesy jak wniosek urlopowy, delegacje, faktura kosztowa czy inne. Zamiast kupowania drogich systemów workflow, za pomocą Sharepoint w usłudze 365 możemy większość tych procesów zautomatyzować.

sharepoint procesy

  • Narzędziem możemy również zarządzać projektami czy zadaniami. Usługa posiada zintegrowany moduł do delegowania zadań zarówno w rozbudowanych projektach jak i pojedynczych działaniach. Sharepoint wspiera wbudowanym wykresem osi czasu czy wykresem gantta. Do każdego zadania możemy dodać system powiadomień w postaci maili czy sms. System umożliwia nam generacje własnych schematów działań np. zarządzanie pracą działem sprzedaży.

sharepoint projekty

To tylko kilka wybranych możliwych zastosowań usługi Sharepoint. W przypadku zdecydowania na rozwijanie tej usługi, należy wziąć pod uwagę 3 rzeczy.

  • Firma Microsoft cały czas rozwija usługę Sharepoint 365 dodając coraz więcej funkcji i możliwości.
  • Sharepoint 365 jest usługą skalowalną którą nawet po zakończeniu projektu, możemy w przyszłości poszerzyć o dodatkowe funkcje czy możliwości.
  • Korzystając z rozwiązań firmy Microsoft nie jesteście Państwo uzależnieni od współpracy z jednym integratorem.

Z naszej strony deklarujemy, że oprócz bycia Partnerem firmy Microsoft, znajomości narzędzia, oraz wykorzystania go w codziennych czynnościach  - jesteśmy równocześnie pasjonatem tego rozwiązania.
Wspieramy firmy zarówno, które zakupiły już pakiet MS Office 365 lub planują jego zakup aby skorzystały z pełnych możliwości jakie oferuje.

Proponujemy Państwu technologie, która usprawnia działania międzynarodowych korporacji, w cenie i czasie wdrożenia przyjaznych dla lokalnych przedsiębiorstw.

Jesteśmy do usług i czekamy na kontakt z Państwa strony. 

Back to top