Raporty w Power BI

Analiza biznesowa oparta na Microsoft Power BI

Power BI to zestaw narzędzi do analizy danych i projektowania raportów, który pozwala w intuicyjny sposób wizualizować oraz analizować dane całej organizacji. Pozwala łączyć informacje z wielu różnych źródeł - baz danych, plików czy usług webowych. Power BI powiązany jest z zestawem usług online, takich jak publikowanie i udostępnianie. Dzięki Power BI możesz błyskawicznie analizować zgromadzone dane i w ten sposób udoskonalać procesy oraz technologie.

PowerBI systeo

Analizy Power BI - Co oferujemy?

Proponujemy firmom zarówno konsultacje jaki zaawansowaną analizę danych w Power BI. Oferujemy pomoc w zaprojektowaniu i implementacji raportów, analiz, kokpitów menedżerskich (Dashboardów). Razem z Klientem podczas wstępnej analizy definiujemy główne potrzeby raportowe i analityczne jego organizacji. Projektujemy i tworzymy raporty, które pokazują dokładnie to, czego potrzebuje organizacja do wyciągania wniosków i do sprawnego podejmowania trafnych decyzji.

Raporty Power BI mogą znaleźć zastosowanie w różnych obszarach działalności firmy jak np. sprzedaż i koszty, marketing, logistyka czy produkcja. Dzięki dostępowi do kluczowych informacji na temat klientów, wyników sprzedaży czy finansów można łatwo zauważyć,  które działania przynoszą firmie zysk, a które stanowią niepotrzebne koszty. Podejmowanie decyzji staje się prostsze dzięki większej liczbie raportów i wykresów pozwalających na śledzenie postępów w realizacji określonych w organizacji celów biznesowych.

Korzyści Power BI

 • Efektywna analiza danych i wsparcie w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych
 • Jedno narzędzie do analizy danych dla całej organizacji
 • Lepsze monitorowanie postępów w realizacji wyznaczonych celów biznesowych
 • Szeroki wachlarz źródeł danych
 • Możliwość eksportu informacji do innych usług i programów Microsoft ( np. do arkuszy Excel, prezentacji PowerPoint czy witryn programu SharePoint )
 • Możliwość automatycznego pobierania i odświeżania danych ze wskazanych źródeł w czasie rzeczywistym dzięki funkcji Power BI Gateway
 • Bezpieczne udostępnianie raportów
 • Dostęp do raportów z poziomu przeglądarki internetowej i aplikacji dla urządzeń mobilnych

analiza power bi systeo

Więcej o samej usłudze Power BI:

Elementy Power BI -  Co to jest Power BI Desktop i Power BI Online?

Power BI Desktop – to bezpłatna aplikacja działająca na komputerach z systemem Windows, która pozwala na połączenie z danymi, budowę raportu i zapis do pliku oraz publikację raportu

Power BI Online - jest to serwer raportowy dostępny przez przeglądarkę i aplikację na urządzeniach mobilnych, który łączy w sobie funkcjonalności Power BI Desktop z możliwościami udostępniania raportów, dzielenia się nimi, współpracy czy ustawiania procesów odświeżania danych.

Licencje Power BI

Każdy użytkownik Office 365, po rejestracji otrzymuje dostęp do darmowej wersji usługi Power BI. Dodatkowo w ramach płatnych licencji Power BI Pro lub Power BI Premium mamy do dyspozycji dodatkowe funkcje udostępniania i współpracy. Power BI Pro bazuje na licencjach na użytkownika, natomiast Power BI Premium  jest albo wdrażane na poziomie całej organizacji i opiera się na rozszerzaniu rozmiaru źródeł danych czy ogólnej pojemności serwera raportów albo bazuje także na *licencjach na użytkownika (*licencje Power BI Premium na użytkownika zostały wprowadzone przez Microsoft do sprzedaży w kwietniu 2021). Ważną informacją jest to, ze bez wersji Pro nie możemy kupić wersji Premium. Tak więc Power BI Pro oferuje znacznie większą funkcjonalność w stosunku do darmowej wersji, natomiast Power BI Premium jest dodatkowym rozwinięciem wersji Pro.

Więcej o  wersji Pro - Usługa Power BI Pro jest przeznaczona dla użytkowników, którzy publikują raporty, udostępniają pulpity nawigacyjne, współpracują w obszarach roboczych oraz wykonują inne powiązane działania, na przykład:

 • Analizowanie danych w programie Excel lub Power BI Desktop
 • Udostępnianie przy użyciu aplikacji Excel Web App
 • Udostępnianie pulpitów nawigacyjnych i współpraca przy użyciu obszarów roboczych aplikacji
 • Wyświetlanie udostępnionej zawartości
 • Integrowanie zawartości z usługą Microsoft Teams

Koszt usług Power BI Pro na 1 użytkownika to orientacyjnie 7,61 € miesięcznie.

Więcej o  wersji Premium - Usługę Power BI Premium kupujemy albo dla całej organizacji - każdy użytkownik posiada wówczas licencję Pro i otrzymuje dostęp do pełnej funkcjonalności usługi, a dodatkowo ma możliwość dystrybuowania pulpitów, raportów czy pojedynczych wizualizacji między współpracownikami a chmurą Power BI albo w formie licencji na użytkownika. Możliwości:

 • Analiza biznesowa, analiza danych big data, raportowanie w chmurze i środowisku lokalnym
 • Zaawansowane kontrolki administracji i wdrażania
 • Dedykowane zasoby obliczeń i magazynu w chmurze

Koszt usługi Power BI Premium "Na pojemność" uzależniony i wyliczany jest na postawie zapotrzebowania organizacji, oprócz podstawowych licencji Pro, płacimy tutaj za niezbędną przestrzeń roboczą.

Koszt usługi Power BI Premium na 1 użytkwonika to orientacyjnie 14,50 € miesięcznie.

Więcej szczegółów w zakresie porównania funkcji Power BI Pro i Premium znajduje się na stronie Producenta: https://powerbi.microsoft.com/pl-pl/pricing/

 

Microsoft: „By w pełni wykorzystać potęgę technologii jako czynnika umożliwiającego wzrost dochodów, firmy muszą pokonać wewnętrze przeszkody, które nie pozwalają im skutecznie posługiwać się posiadanymi już informacjami.”

 

Chcesz dowiedzieć się więcej ? Zapraszamy do kontaktu:

 • Wypełnij formularz na stronie
 • Telefon: 600500067, 783472777
 • Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.