Poznaj Microsoft Power Platform

Microsoft Power Platform - poznaj nowe możliwości

W czasach cyfrowej transformacji polegamy na danych, których ilość stale rośnie a zapotrzebowanie organizacji na narzędzia do automatyzacji pracy jest coraz większe.

Ponadto sytuacja związana z pojawieniem się pandemii COVID-19 wymusiła jeszcze większe przyspieszenie prac nad cyfrową transformacją stawiając dodatkowo wiele wyzwań związanych m.in. z optymalizowaniem istniejących zasobów, reagowaniem na zmieniające się warunki czy koniecznością większych oszczędności w organizacjach. Sytuacja rynkowa sprawiła, że firmy musiały często wstrzymać prace nad nowymi projektami programistycznymi, ponieważ wymagały one zbyt dużych nakładów finansowych.
Odpowiedzią na bieżące potrzeby przedsiębiorstw stał się dynamiczny rozwój środowisk typu low-code, które oferują możliwość szybkiego tworzenia i wdrażania niestandardowych aplikacji z myślą o użytkowniku końcowym oraz znaczną oszczędność kosztów i czasu w stosunku do narzędzi tworzonych za pomocą tradycyjnych języków programowania. Jak wynika z prognoz Gartnera w 2024 r. już 65 procent aplikacji będzie opracowywanych w platformach low-code.
Jako Partner Microsoft nasze rozwiązania do automatyzacji obiegów (workflow), zarządzania procesami biznesowymi i digitalizacji i opieramy na Microsoft Power Platform.

Co to jest Microsoft Power Platform?

Microsoft Power Platform to połączenie rozwiązań: Power Apps, Power BI oraz Power Automate (wcześniej znany jako Microsoft Flow). Każda z tych aplikacji odpowiada na określone potrzeby biznesowe, ale razem stanowią potężną platformę, która umożliwia tworzenie wydajnych i elastycznych rozwiązań, usprawniających pracę firmy. Microsoft Power Platform została zaprojektowana, aby tworzyć aplikacje, które automatyzacją codzienne, powtarzalne czynności oraz pozwalają na analizę danych. Dzięki usługom Power Apps, Power BI i Power Automate można wizualizować dane i tworzyć proste aplikacje low-code dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej organizacji.

Zarówno razem, jak i oddzielnie elementy Microsoft Power Platform oferują przemyślane i dobrze zintegrowane rozwiązania biznesowe i przynoszą korzyści takie jak:
• Eliminacja ręcznych procesów biznesowych
• Automatyzacja działań firmowych
• Lepsza wizualizacja danych
• Usprawnienie rezultatów
• Możliwość zrealizowania indywidualnych potrzeb firmy

 

Elementy Microsoft Power Platform:

1. Microsoft Power Apps

Power Apps to rozwiązanie, które umożliwia szybkie tworzenie i udostępnianie aplikacji wymagających niewielkiej ilości kodu, które łatwo łączą się z danymi pochodzącymi z różnych źródeł. . Jedną z największych zalet Power Apps jest możliwość natychmiastowego szybkiego wdrożenia aplikacji dla Twojej firmy z łatwą możliwością późniejszego rozwoju narzędzia i rozszerzania jego funkcjonalności według potrzeb. Aplikacje budowane na bazie Microsoft Power Apps pozwalają na przekształcenie czasochłonnych, powtarzalnych czynności wykonywanych ręcznie w zautomatyzowane procesy i usprawnianie przepływów pracy. Przy użyciu Microsoft Power Apps tworzymy aplikacje do użytku na różnych urządzeniach, które można osadzić w usłudze Microsoft SharePoint czy Microsoft Teams. Według danych udostępnionych przez Microsoft usługa Power Apps skutecznie napędza przekształcenia biznesowe. Nie dość, że firmy obniżyły koszty opracowywania aplikacji i o ponad trzy godziny a tydzień poprawiły wydajność pracowników, to w ciągu trzech lat otrzymały zwrot inwestycji równy 188%.

Power Apps płynnie integrują się także z innymi aplikacjami usługi Microsoft Power Platform.

2. Microsoft Power Automate

Power Automate umożliwia tworzenie zautomatyzowanych przepływów pracy między ulubionymi aplikacjami i usługami w celu synchronizowania danych, uzyskiwania powiadomień, gromadzenia danych i wykonywania wielu innych operacji. Power Automate to Twój osobisty asystent, dzięki któremu możesz szybciej i w sposób zautomatyzowany wykonywać powtarzalne zadania ręczne.


Sposoby wykorzystywania Microsoft Power Automate są prawie nieograniczone. Power Automate umożliwia integrację i aktualizację danych, synchronizację plików, otrzymywania powiadomień z różnych usług czy zatwierdzanie decyzji. Przepływ informacji w organizacji staje się płynny a użytkownicy mogą skupić się na najważniejszych obszarach działania i podnoszą efektywność swojej pracy.

3. Microsoft Power BI

Power BI to zestaw narzędzi do analizy danych i projektowania raportów, który pozwala w intuicyjny sposób wizualizować oraz analizować dane całej organizacji. Możesz połączyć wiele danych pochodzących z różnych źródeł w jeden model danych. Pozwoli ci to zobaczyć pełny obraz w określonych obszarze biznesowym lub w całej organizacji. Microsoft Power BI proponuje funkcję interaktywnego filtrowania, które umożliwi ci podzielenie danych za pomocą różnych wizualizacji. Jest ono dostępne zaraz po instalacji Power BI na komputerze lub w usłudze Power BI w trybie on-line.
W kontekście współpracy i integracji usług Power Platform - Microsoft Power BI pozwala na tworzenie w aplikacjach interaktywnych raportów w oparciu o dane zebrane przez Power Apps i przeprocesowane przez Power Automate.

Jakie korzyści daje Microsoft Power BI?
• Szybka i efektywna analiza danych
• Wsparcie w podejmowaniu korzystniejszych decyzji dla Twojej firmy
• Monitorowanie postępów w realizacji określonych celów firmy
• Możliwość eksportu danych do innych usług i programów Microsoft (np. SharePoint, Exel)
• Power BI Gateway – automatyczne pobieranie i odświeżanie danych w czasie rzeczywistym
• Bezpieczne udostępnianie danych i raportów
• Dostęp do raportów zarówno z przeglądarki internetowej, jak i aplikacji mobilnej

Dlaczego low-code?

Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, czy kimś, kto wykorzystuje technologię w swojej pracy sposób, w jaki pracujesz zmienił się w ciągu ostatniego roku. Większość pracowników zaczęła pracować zdalnie, w trybie Home Office. Obsługa klientów stała się wyzwaniem, a organizacje były zmuszone przekształcić podstawowe procesy ręczne, wykonywane w środowisku biurowym i zdigitalizować je.
Low-code to platforma niskokodowa, czyli oprogramowanie umożliwiające budowanie aplikacji bez znajomości języków programowania. Ogromną zaletą low-code jest fakt, że oprogramowanie powstające przy jego pomocy powstaje dwukrotnie szybciej niż przy wykorzystywaniu metod tradycyjnych. Mówiąc o platformach low-code mamy do czynienia z wizualnym podejściem do tworzenia aplikacji. Podczas budowy narzędzia korzystamy z mechanizmów drag-and-drop – przeciągnij i upuść oraz point-and-click – wskaż i kliknij z poziomu interfejsu graficznego.
Ta ogromna zmiana w 2020 roku wymagała szybkich odpowiedzi, a aplikacje low-code były oczywistym wyborem, aby zaspokoić nowe zapotrzebowanie. Dlaczego? Low-code sprawia, że budowanie, utrzymywanie i modyfikacja nowych aplikacji jest proste i szybkie, co pozwala oszczędzić mnóstwo czasu i sprawić, że efekty naszych działań są widoczne natychmiast. Na dodatek możliwe jest dostosowanie aplikacji do indywidualnych potrzeb firmy i szybka reakcja na zmiany poprzez aktualizacje.
O funkcjach aplikacji low-code w dużej mierze decyduje sam klient. Aplikacje te mogą być stosunkowo proste, jak i bardzo zaawansowane. Zorientowane na poważne zastosowania są wydajne i skalowalne, a także zapewniają bezpieczeństwo.

Jak tworzymy aplikacje low-code w Systeo?

Każda z oferowanych przez nas aplikacji posiada wersję podstawową, którą W KAŻDEJ CHWILI możemy dostosować do potrzeb Twojej firmy oraz podanych przez Ciebie wytycznych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wersję podstawową aplikacji, czy zechcesz ją rozbudować wdrożenie aplikacji będzie szybkie, a narzędzie będzie łatwe w obsłudze. Nasze aplikacje low-code są zintegrowane z platformą Microsoft Office 365 (Microsoft 365) i mogą być osadzone w komunikatorze Microsoft Teams. Zgodnie z „filozofią” low-code aplikacje Systeo365 wyróżniają szybki czas wdrożenia i atrakcyjne koszty.
Rozwój aplikacji Systeo 365 wiąże się ze stałym nadzorem nad kierunkiem rozwoju aplikacji przez klienta, który otrzymuje spersonalizowane narzędzie utworzone przy pomocy Microsoft Power Apps. Dokładna oferta aplikacji Systeo 365 znajduje się tutaj.

Poniżej przedstawiamy przykłady tworzonych przez firmę Systeo aplikacji:

Elektroniczny Obieg Dokumentacji 

 

Aplikacja Elektroniczny Obieg Dokumentacji umożliwia rejestrowanie faktur i dokumentów firmowych oraz korespondencji tradycyjnej. Dzięki temu proces obiegu dokumentów w Twojej firmie staje się uporządkowany i zautomatyzowany, a użytkownicy aplikacji mają dostęp do korespondencji zarówno przez urządzenia stacjonarne, jak i mobilne.


Niebagatelne znaczenie ma także znaczenie aplikacji dla środowiska. Elektroniczny Obieg Dokumentacji może w dużej mierze wyeliminować zużycie papieru przez Ciebie, Twoją firmę oraz pracowników. Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce jedna osoba zużywa statystycznie 143kg papieru rocznie, digitalizacja w naszym kraju wciąż nie stoi na wysokim poziomie. Dotyczy to także przedsiębiorstw, z których niecałe 10% stawia na cyfryzację. Aplikacja Elektroniczny Obieg Dokumentacji nie tylko, więc usprawni działanie Twojej firmy, ale także pomoże zmniejszyć nakłady produkowanych arkuszy papieru.
Aplikacja Elektroniczny Obieg Dokumentacji może być używana przez wszystkich pracowników firmy, szczególnie pomocna staje się natomiast dla działów administracji, działów finansowych i sekretariatów. Jeśli zainteresowała cię aplikacja i chcesz poznać jej dokładne działanie, zapraszamy do odwiedzenia oferty narzędzia Elektroniczny Obieg Dokumentacji.

Rezerwacja Biurek

Aplikacja Hot Desk umożliwia nie tylko rezerwację biurek, ale także salek i sal konferencyjnych organizacji. Dzięki temu planowanie spotkań w firmie staje się jeszcze prostsze. Aplikacja Rezerwacja Biurek umożliwia zarezerwowanie przez pracownika biurka z dostępnego planu piętra biurowca lub listy dostępnych biurek w firmie. W aplikacji znajdują się informacje dotyczące numerów pięter, pokojów, biurek oraz ich opisy. Aby zapobiec tzw. pustym rezerwacjom Hot Desk umożliwia potwierdzenie rezerwacji w odpowiedni dzień.
Rezerwacja Biurek może być używana przez wszystkich pracowników firmy, a szczególnie polecana jest dla działów HR, administracji oraz kadry menadżerskiej. Jeśli zainteresowało cię to narzędzie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.