Licencje Oracle

ORACLE STANDARD EDITION 2
Specjalizujemy się w doradztwie w zakresie doboru bazy danych Oracle do posiadanego środowiska serwerowego (środowiska fizyczne, wirtualne). Dostarczamy licencje dla środowisk On-Premise na preferencyjnych warunkach. Stawiamy na profesjonalną obsługę procesu sprzedażowego i sprawną realizacja zamówienia. 

oracle data base systeo

Licencjonowanie Oracle Standard Edition 2

Oracle Database Standard Edition 2 ( Oracle SE2) to w pełni funkcjonalna baza danych stworzona z myślą o łatwości użytkowania, mocy i wydajności. Począwszy od środowisk pojedynczego serwera dla małych firm, aż po wysoce rozproszone środowiska oddziałów, Oracle Database Standard Edition 2 zawiera wszystkie funkcje niezbędne do tworzenia aplikacji biznesowych.

  • Licencja na procesor ( per processor)

Limit obsługiwanych procesorów na maszynę - 2. Limit ilości wątków na procesor - 16.
Licencjonowanie SE2 na procesor umożliwia instalowanie bazy danych Oracle na serwerze o maksymalnie dwóch gniazdach procesorowych a w wypadku korzystania z RAC, dwóch serwerach z pojedynczymi gniazdami procesorowymi. Dodatkowo istnieje ograniczenie liczby wątków, na których będzie mogła działać instancja bazy danych - instancja SE2 nie pozwoli na uruchomienie na większej liczbie wątków niż 16 i będzie odbywało się to automatycznie.

pasek systeo

  • Licencja na użytkownika (Named User Plus Licensing - NUP)

Minimalna ilość licencji Named User Plus - 10 licencji NUP na serwer
Wszyscy użytkownicy mający dostęp do bazy danych Oracle, zarówno ludzie, jak i maszyny/urządzenia wymagają licencji dostępowych NUP – „Użytkownik zdefiniowany jest jako każdy zewnętrzny interfejs, który pobiera lub wysyła dane z lub do bazy danych Oracle”. Licencje należy wykupić dla wszystkich użytkowników, którzy mają mieć dostęp do aplikacji zainstalowanych na jednym lub kilku serwerach, bez względu na fakt, czy taki użytkownik korzysta aktywnie z programów w dowolnym czasie.